İade Koşulları

 • Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
  Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme hakkına sahiptir.”
  Sipariş üzerine üretilen ürünlerin geri iadesi mümkün olmamaktadır.
 • Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
  Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
  Müşteri, 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
  İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.
  İadenin, satın alınan ürünün ambalajı tahrip edilmeden, ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
 • İade süresi
  www.ozbekperde.eu yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, siparişinizin bedeli ürün bize ulaşıp iade işlemi tamamlandığında www.ozbekperde.eu ‘da ödeme yaptığınız biçime göre iade gerçekleşecektir. Sipariş tutarının iadesi işleminde sadece almış olduğunuz ürünün tutarı iade edilir. Sipariş verirken ödediğiniz ve ürün iadesinde ödediğiniz kargo tutarları, kargo firmasına ödendiği için firmamız bu tutarları iade edemez. Ödemenizi kredi kartınızla yapmış iseniz iadenin kredi kartı ekstrenize yansıması 1-7 gün arasında sürmektedir. Hesaba yapılan ödemelerde bankaların havale/eft transfer süreleri geçerlidir. Kapıda ödemelerin iadesinde ise vereceğiniz banka hesap bilgilerine sipariş tutarınız iade edilecektir. Kapıda ödemelerde yine kargoya ödenen ve iadesi mümkün olmayan tahsilat ücretleri iade edilmez.
 • Değişim Şartları
  Renk, desen değişimlerinde kargo ücretleri müşteriye aittir. Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili öncelikle bizimle temasa geçiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünün stoklarımızda bulunması halinde, ürünün bize ulaşmasından sonra ortalama 3 iş gününde yeni ürün kargoya verilir. Değişimlerde, iade ürünlerde geçerli olan şartların sağlanması esas alınır.