Tül Stor Perde Montajı

Ekspress Tül Stor Perde Montajı

(Vida, montaj hapi ve tornavidaya ihtiyaç duymadan pratik jet montajı.)Tül Stor Perde Kornej Üzerine Montajı

Tül Stor Perde Montajı

– Tül storun en ölçüsüne göre korneje kaç adet plastik aparat geçirmeniz gerektiğini belirleyin. En:100cm ise en az 2 adet en:150cm ise 3 adet En:150cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet plastik kornej aparatını kullanarak herhangi bir kornej rayından art arda geçirin.

– Tül stor perdeyi pencerenize ortalı bir şekilde tutun(duvara gelen sağ ve sol taraftaki çıkıntıları eşit olmalıdır.) Ardından tül storun ağırlığı dengeli bir şekilde(kornej ile tül storu) hizalama yaparak plastik montaj aparatların kornejde ki yerlerini ayarlayın. Metal klips ortasındaki boşluktan vida geçirilerek korneje geçirdiğimiz plastik aparatlara sıkıca vidalanır ve metal klips korneje sabitleştirilir. Metal klipslerin çıkıntılı kısmı tül storun ön kısmına bakmalıdır. Metal klipsler tül stor perdeden çıkartılmak istenildiğinde klipsin çıkıntılı kısımları yukarıya doğru ittirerek tül stor perdenin kasasından çıkartılır.

– Tül stor perde, metal klipslere montelenirken ilk önce tül stor perde kasasının arka kısmı klipslere oturtulmalı, ardından tül stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

– Tül stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan duvara taşan paylar eşit olmalıdır.)
Tül Stor Perde Montajı

Tül Stor Perde Tavan Montajı

– Tavana montajda tül stor aşağı doğru indirildiğinde mermer veya pencere kollarına çarpmaması için yeterli mesafede pencerenin ön kısmına takılmalıdır.

– Tül stor perdenizi pencerenize ortalı olacak bir şekilde hizaladıktan sonra tül storun en ölçüsüne göre tavana kaç adet matkap ile delik delmeniz gerektiğini belirleyin. En:100cm ise en az 2 adet en:150cm ise 3 adet En:150cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet göz önüne alarak tavanı matkap ile delmek için işaretleyiniz ve ardından işaretlediğiniz yerlerdi matkap yardımı ile deliniz.
Tül Stor Perde Montajı
– Matkap yardımı ile oluşturulan deliklere matkap ucunu uygun dübelleri yerleştirerek çekiç yardımı ile çakınız. Dübeller çakıldıktan sonra metal klipsler dübellere sıkıca vidalanır ve metal klipsin çıkıntılı kısmı tül stor perdenin ön yüzüne bakacak şekilde ayarlanır.

– Tül stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan dışarı taşan paylar eşit olmalıdır.)

– Tül stor perde metal klipslere montelenirken ilk önce tül storun üst kasa profilinin arka kısmı klipslerin arka çıkıntısına oturtulmalı, ardından tül stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Tül Stor Perde Montajı, 8.5 out of 10 based on 10 ratings