Kruvaze Perde Montajı

Kruvaze Perde MontajıÜrünü daha rahat montelemek için iki kişi gereklidir. 1. Kişi tülü tutmalı 2. Kişi ise aparatları ve perde tokalarını korneje geçirmelidir.
Rejıstırlar(makaralı mekanizmalar) en arka kornej rayına(pencerenize en yakın raya) montelenmelidir. Rejistırlarda bulunan(mekanizmalı makaralarda) kornej aparatlarının vidalarını gevşeterek aparatları boşa çıkartın. Kornejinizde perdeleri takmak için boşluk hangi tarafa bırakıldı ise o kısımdan aparatları geçirin.
Kornejinizin en arka rayında stor perdeniz bulunuyorsa(yani geçirmeniz gereken kornej rayınız dolu ise) rejıstıra vidalı plastik kornej aparatının vidalarını gevşeterek çıkartın. Sağ rejıstırın kornej aparatını kornejin sağından geçirin. Sol rejistırın kornej aparatını kornejin solundan geçirin. Kornej aparatlarını geçirmek için kornejde yeterli boşluk bulunmaması durumunda bıçak ile korneje geçirilecek yeri genişletin ve bu sayede kornej aparatını daha rahat bir şekilde takabilirsiniz.
Kruvaze Perde Montajı
Ardından tül perdenizi ilk kornej rayına(pencerenize en uzak olan raya) geçirin. Tül perdenizin tokalarının tamamını korneje geçirdikten sonra şık ve estetik bir görünüm kazanabilmesi için kruvaze perdenizi pencerenize ortalayın.

Daha önceden geçirmiş olduğunuz aparatların birisini tülün en sol bitim yerine, bir diğerini ise tülün en sağ bitim yerine getirin. Önceden çıkartmış olduğunuz vidaları rejıstırdan geçirip kornej aparatına vidalayın. Rejıstırın çırtçırtlı kısmı tül perde tarafına bakmalıdır. Bu konuma getirdikten sonra rejıstırı iyice sıkılayınız. Diğer tarafı da aynı şekilde sıkıca vidalayınız.
Son olarak monte ettiklerinizi ve kruvaze montaj bilgilerini okuyarak yaptığınız işlemde hata olup olmadığını kontrol ediniz. Kruvaze Perde Montajı
Hata olmadığını düşünüyorsanız rejistırda bulunan zincirlerden sadece birini çekerek tülünüzü yukarı veya aşağıya doğru istediğiniz seviyeye göre ayar verebilirsiniz.
Kruvaze perdenizi yukarıya doğru topladığınızda tüllerinin kat kat biriktiği kısımda pilelerini düzenleyiniz. Bu şekilde kruvaze perdenizin duruşu daha düzenli olacaktır.
Vidalayarak sabitlediğiniz rejistırları taşınmanız veya yerini değiştirmek istemeniz durumunda rahatlıkla çıkartabilirsiniz.
Kruvaze perdeniz artık kullanıma hazır.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Kruvaze Perde Montajı, 8.5 out of 10 based on 16 ratings