Farba ile Kanat Fon Perde Montajı

Farba ile Kanat Fon Perde Montajı
– Öncelikle farbelalı perdeleri rahatlıkla kullanabilmek için 4 raylı korneje ihtiyaç duyacaksınız. 4’lü kornej rayı bulamamanız durumunda 2’li kornej rayını yan yana taktırarak 4’lü kornej rayı elde edebilirsiniz.

– En ön kornej rajına(pencerenin en uzağındaki raya) farbelalı perde takılmalıdır. Ardından gelen raya kanat perdeler, onun ardından gelen raya tül perde ve onun da arkasındaki raya da güneşlik perde takılmalıdır.

– Kanat perdelerin üzerinde sağ ve sol yazılarını dikkate alarak kanat perdelerini takmanız gerekir.(Perdeyi satın aldığınız yer tarafından size bildirilmiş olmalıdır.)
Farba ile Kanat Fon Perde Montajı
– Farbelalı perdeyi taktığınızda en sol ve en sağ perde tokalarını arasına kelebek perde tokasını sıkıştırarak, farbelalı perdeniz gergin ve şık bir görünüm kazandırabilir siniz. Ayrıca farbelalı perdenizi taktıktan sonra tek seferlik pilelerini düzeltmeniz gerekir.

– Kanat perdeleri duvara tutturmak için kullanılan rensolar(askılar) kanat perdelerin bitimindeki duvara yerden yukarıya doğru ölçülerek 1,30cm ya da 1,25cm yüksekliğinde duvara işaret konulmalı ve matkap yardımı ile işaretli yerlere delik delinmeli. Ardından deliklerin içiresine plastik dübeller çakılarak perde renso(askıları) vidalanarak duvara monte edilmelidir.

– Kanat perdeler kuşaklarıyla rensolara bağlandığında yanlara kayarak toplanmaması için kelebek tokalar(plastik aparatlar)sağ kanatta en sol perde tokasının sağ başına ve sol kanatta ise en sağ perde tokası ile öncesinden gelen perde tokasının arasına takılarak kaymaması sağlanarak sabitlenmelidir.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Farba ile Kanat Fon Perde Montajı, 8.3 out of 10 based on 26 ratings