Briz Perde Montajı

Briz Perde Montajı

Briz perde çubuğu genellikle kapı ve pencere üzerine takılır.

Briz perdeler plastik başlıklı ve metal başlıklı olmak üzere 2 çeşit seçeneği vardır. Plastik başlıklı olan briz zamanla kırılabildiği için metal başlıklı briz perdeyi önermekteyiz.

İlk önce perdenizi briz çubuğuna geçiriniz. Monte edeceğiniz yeri briz çubuğunun tülüyle birlikte tutarak çubukların uç kısımlarının hizasını monte edeceğiniz yere işaretleyiniz. İşaretlerinizin aynı yükseklikte olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde briz çubuğu eğri durabilir.

Metal briz başlığın üst kapağını sola çevirerek çıkartınız. Monteleyeceğiniz yerin zeminine uygun vidayı briz başlığının içinden geçirerek daha önceden işaretlediğiniz yerlere vidalayarak başlıkları sıkıca sabitleyiniz. Başlıkların etrafında bulunan deliklerin sağa ve sola bakacak şekilde(briz çubuğuna yatay olarak) sabitlemeyi unutmayınız.  Sabitlediğiniz başlıkların içerisinden briz çubuklarını geçiriniz ve briz başlıklarının üst kapaklarını sağa doğru çevirerek kapatınız.

Artık briz perdeniz kullanıma hazırdır. Perdenizin pilelerini veya büzgülerini düzelterek şık bir duruş sağlayabilirsiniz.

 

briz-cubugunun-baslikli-hali

briz-cubugunun-perdeye-gecisi

briz-cubugu-basliklari

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Briz Perde Montajı, 8.3 out of 10 based on 28 ratings